Paul Landers

8. září 2008 v 15:09 | consus |  Rammstein
Jméno: Paul Landers
Datum narození 9. prosince 1964
Místo narození: Berlín, Německo
Výška: 1,71 m
Přibližná váha: 79 kg
Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů Hnědá
Rozlišovací znaky: Propíchnuté uši, kouří
Místo ve skupině: Kytara (rytmická)
Obvyklé místo na pódiu:Vepředu vlevo
Předešlá skupina: Die Firma a Feeling B
Narodil se předčasně v 7 měsíci a vyrůstal jako jedináček s matkou a otcem. Měl problémy se svým nevlastním otcem a proto se v 16-ti letech odstěhoval. Narodil se pod jiným jménem, ale nechal si ho legálně změnit na počest svého otce. Žil s Flakem v Berlíně. Když byl malý chodil na hodiny houslí, klavíru a kytary. Poslouchá METALLICU, PANTERA a SEX PISTOLS. Má rád kořeněná jídla
Hrál ve skupině Feeling B a Died Firma. Je jednou rozvedený, ale měl by mít přítelkyni. Má dvě děti- syna jménem Emil a dceru. Mluví plynule rusky, ale neumí rusky psát a číst. Pochází odněkud z východní Evropy (pravděpodobně z Běloruska). Kromě kytary hraje i na piáno a housle. Písmeno H. v jeho jméně znamená Henry.
Paul, druhý nejstarší člen skupiny Rammstein, se narodil předčasně v sedmém měsíci těhotenství 9.prosince 1964 v městě Brest-Litovisk v Bělorusku.V dětství žil jeden čas v Moskvě. Jeho otec učil jazyky a matka učila na zvláštní škole. Říká se, že Paul si s otcem moc dobře nerozuměl a proto v mládí odešel z domu. V roce 1983, kdy mu bylo 19, založil v Berlíně spolu s Aljoschou Rompe a Christianem Lorenzem, se kterým žil jednu dobu společně v bytě, skupinu Feeling B. Byla to jedna z prvních punkových skupiny ve východním Německu. Jejich popularita postupem času vzrostla a na jejich koncerty chodilo čím dál tím víc lidí. V roce 1984, ve svých dvaceti, si vzal za manželku Nikki Landers. Nechal si její příjmení a začal používat své prostřední jméno. Mají syna Emila, ale jeho datum narození není známé ( pravděpodobně to bylo někdy v roce 1985). V roce 1994 se Oli s Tillem, Richardem a Doomem zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou pak taky vyhráli. Cena za vítězství byla možnost nahrát profesionální demo nahrávku. Později se k nim přidal Paul s Christianem a v roce 1995 v září vydali své první společné album. V roce 2002 kapela vyrazila na turné k albu Mutter, Paul ale na dvou koncertech chyběl, z jakého důvodu se Paul vystoupení nezúčastnil, se neví. Když v červenci 2002 turné skončilo, objevily se spekulace o rozpadu skupiny. Nakonec se ale rozhodli pokračovat.
Mluví plynule Rusky. Jeho bývalá zaměstnání jsou topič a mechanik telekomunikací. Údajně dělal jako dítě gymnastiku, ale není to moc pravděpodobné. Je jednou rozvedený, má dvě děti, syna a dceru, která se narodila v roce 2000 (2001). V současné době žije s přítelkyní. Jeho oblíbené kapely jsou Pantera, Metallica, a The Sex Pistols. O Paulovi se říká, že je nejupovídanějším členem skupiny Rammstein. Jednou řekl, že kdyby měl být nějakým zvířetem, chtěl by být asi psem, nějakou pouliční uštěkanou směskou.
Pro Rammstein Europe: (c) Bartolomila 2006
Paul Landers
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama