Září 2008

anketa2

10. září 2008 v 17:08 Ankety
TOPlist

o kornech

10. září 2008 v 16:58 KoRn
Skupina KoRn vznikla v roce 1993 po rozpadu dvou skupin: Sexart a LAPD. Jonathan Davis působil v Sexartu, když pracoval na pitevně. Sexart tvořili: Jonathan Davis (zpěv), David DeRoo [DeRoo] (baskytara), Ray Solis [Chaka] (kytara), Ryan Schuck (kytara), Denis Shinn (bicí).

anketa 1

8. září 2008 v 16:03 Ankety
.......

komenty

8. září 2008 v 16:01
zde můžete zkritizovat tyto stránky.

jak to bylo??

8. září 2008 v 16:01
Na počátku 60.let byl objeven skateboard-prkénko na kolečkách,který umožňuje zcela nový způsob pohybu.Po vlně živelného krocení prkének vzniká nový sport-SKATEBOARDING.
Bylo to počátkem 60.let,kdy si kalifornští surfeři zklamáni a znuděni klidným mořem přidělali na vodní prkna podvozky z kolečkových bruslí a kdy na dnech vypuštěných bazénů a na asfaltových chodnících podél moře začali napodobovat jízdu v příbojových vlnách.Počátkem 70.let se SKATEBOARDING rozšířil do celého světa.Zpočátku byla tato nová pouliční atrakce ve znamení spontánního a chaotického jezdění po ulicích,v parcích i na školních hřištích.Pomalu se však začalo ustupovat od přejíždění jen tak z místa na místo,nejlepší už zkoušeli první triky.U počátečních soutěžních disciplín převládaly slalomy,koncem 60.let ještě freestyle a atraktivní jízda ve speciálních bazénech,které se staly předchůdci U RAMP.Podnikatelé v 80.letech začali zahlcovat trh novým technickým a hlavně kvalitním skateboardovým vybavením,obchodníci nabízeli první chrániče,přilby,rukavice,boty a také speciální SKATEBOARDY pro jednotlivé soutěžní disciplíny.V mnoha zemích vznikají první skateboardingové svazy,začínají se pořádat národní a mezinárodní soutěže.Jednotliví výrobci se předhánějí v technických novinkách,závodníci v nových tricích.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; if(typeof(bburlparam)=='string') { bbh+='&'+bburlparam; } if(typeof(bbkeywords)=='string') { bbh+='&keywords='+escape(bbkeywords); } document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://go.cz.bbelements.com/please/showit/2444/7/3/7/?typkodu=js"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"\/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

o nich

8. září 2008 v 16:00 Linkin Park
Počátky kapely Linkin Park se datují okolo roku 1996, kdy se na škole seznámil Mike Shinoda s budoucím kytaristou Bradem Delsonem, se kterým chtěl později založit kapelu. Problém byl ale v odlišnosti jejich hudebních stylů, Brad poslouchá především Trash-metal a Mike byl v té době v zajetí hiphopové kultury. Jejich sny pomohlo uskutečnit společné vystoupení kapel Anthrax a Public Enemy, tehdy pochopili, že lze skloubit i zcela odlišné hudební styly. K Mikeovi a Bradovi se postupně přidali Rob, Joe, Pheonix a Mark a vytvořili kapelu s názvem Xero. Mark kapelu opustil v době, kdy se přejmenovala na Hybrid Theory, stále zůstal jejich dobrým přítelem a nyní pracuje jako manažer. Jako poslední se k Hybrid Theory přidal Chester. Dlouho nemohli najít vhodného zpěváka, vokály tedy obstarával Mike. Jednoho dne, zrovna když probíhala Chazova oslava narozenin, zavolal Chester Mikeovi, pustil mu do telefonu jednu z demo-nahrávek Hybrid Theory a do toho zpíval své vokály. Mike tím byl nadšen a přizval Chestra ke spolupráci. Tak se začalo tvořit jejich debutové album, ze kterého se vyčlenila Hybrid Theory a Hybrid Theory Edition Platinum. Kapela uzavřela kontrakt s vydavatelským gigantem Warner Brothers. S vydáním jejich alba souvisela i změna názvu. Hybrid Theory chtěli změnit název na Lincoln Park (sami říkají: "Lincolnův park je v každém větším městě v USA a proto, když koncertujeme, můžeme říkat, že se naše kapela jmenuje podle jejich parku. Jsme tak fanouškům blíže."), ale internetová adresa "www.lincolnpark.com" již byla obsazená, tak trochu pozměnili název na Linkin Park, výslovnost je podobná. Debutové album dostalo název Hybrid Theory a v prodeji bylo od 24. října 2000. Jeho úspěch byl opravdu nečekaný a nesl s sebou opravdu hodně ocenění. V mezidobí Hybrid Theory a nového alba Linkin Park vydali album Hybrid Theory Edition Platinum, o kterém říkají, že je to album dobrých písní, které se ale bohužel nevešly na Hybrid Theory. Zároveň si přizvali do studia proslulé špičky hip-hopové scény (nejen to, ale také a 30. července 2002 se na pulty dostalo remixové album Reanimation, které obsahuje remixy všech písní z Hybrid Theory, Hybrid Theory Platinum Edition a bonusové písně, jako třeba My December. Je 24. března 2003 a Linkin Park vydávají své v pořadí třetí album, s názvem Meteora. Jejich popularita markantně stoupá a fanoušci se rozšiřují do stále nižší věkové kategorie. Meteora doslova bourá žebříčky hitparád a nekompromisně obsazuje první příčky. 17. listopadu 2003 se k fanouškům dostává záznam nahrávek převážně z koncertu v Texasu v podobě audio CD a DVD s názvem Live in Textas.

Histori

8. září 2008 v 15:57 Iron Maden
Historie kapely Iron Maiden se začala psát v roce 1975, kdy se spolu poprvé setkali Steve Harris a Dave Murray, kteří později vytvořili základní pilíř této legendární heavy metalové kapely.
V 70. letech měla kapela proměnlivé složení, střídali se zde zpěváci, kytaristé i bubeníci, pouze baskytarista Steve Harris, zakladatel kapely, měl své stálé místo. Skupinu v té době hlavně ovlivňovala hudba Deep Purple, Judas Priest, Yes, Black Sabbath, Led Zeppelin, Queen a Wishbone Ash. Iron Maiden začali hrát a vystupovat ve složení Paul Day, který zpíval, Dave Sullivan a Terry Rance hráli na kytary, Steve Harris na baskytaru a na místě bubeníka se usadil Ron Matthews. V roce 1977 se v kapele objevil klávesista Tony Moore, tento pokus se však nakonec neujal.
V roce 1977 se začalo formovat stálé složení, v kapele se objevili kytarista Dave Murray a bubeník Doug Sampson. V následujícím roce se k Iron Maiden přidal zpěvák Paul Di'Annio. O rok později vydala kapela jednu z nejslavnějších demo nahrávek celé historie tvrdé hudby, EP The Soundhouse Tapes. Jediným postem, na kterém se členové střídali jako na běžícím pásu, zůstalo místo druhého kytaristy. To natrvalo obsadil až v roce 1980 Adrian Smith, přítel Davea Murrayho z dětství. Ve stejném roce byl ještě Doug Sampson nahrazen Clivem Burrem.

80. léta

Na počátku 80. let kapela vydala své první album Iron Maiden, v době jeho vydání byl však v sestavě ještě kytarista Dennis Stratton. Deska se překvapivě dobře prodávala, v žebříčku prodejnosti se dostala až na 4. místo. Tím se Iron Maiden stali jednou z vůdčích kapel tzv. Nové vlny britského heavy metalu. Ve stejném roce dělali předkapelu na turné skupiny Kiss, po skončení tohoto turné nahradil Dennise Strattona Adrian Smith.
O rok později vydala kapela album Killers. Nachází se na něm většinou písně, které se nevešly na debutovou desku. Nově napsanými skladbami jsou pouze Murders in the Rue Morgue a titulní Killers. Album se však tak dobře jako první neprodávalo.
V době po vydání alba Killers došlo v kapele k zásadní změně, zkušeného zpěváka Paula Di'Annia, který propadl kokainu, nahradil mladý zpěvák z kapely Samson, Bruce Dickinson. V roce 1982 z dílny Iron Maiden vzešlo album, které se stalo pro kapelu velikým krokem dopředu. Jmenovalo se The Number of the Beast, je to jedna z nejlegendárnějších desek celé heavy metalové historie a nejznámější deskou skupiny. Největším překvapením však bylo, kam se vyhouplo v prodejnosti, kde se na čas objevilo na prvním místě. V hitparádách bodovaly singly Run to the Hills a The Number of the Beast, další slavnou písní z této desky je Hallowed Be Thy Name. Úspěch byl o to větší, že jím bylo docíleno novým zpěvákem. Bruce Dickinson se totiž proslavil díky svému hlasu a patří k nejlepším heavy metalovým zpěvákům na světě, vysloužil si přezdívku the anti air-raid siren, která se dá do češtiny přeložit jako siréna při leteckém náletu.
V následujícím roce kapela vydala album Piece of Mind, které bylo podobně jako The Number of the Beast oceněno platinovou deskou. Před vydáním alba ale skupinu z osobních důvodů opustil bubeník Clive Burr a nahradil jej Nicko McBrain, který od té doby vydržel v sestavě dodnes. Na albu Piece of Mind se nachází další kultovní píseň The Trooper. Rok 1984 se nesl ve znamení desky Powerslave, k nejznámějším skladbám, které jsou na ní obsaženy, patří singly Aces High a 2 Minutes to Midnight, další známou písní je pak třináctiminutový epos Rime of the Ancient Mariner, který byl složen na motivy stejnojmenné básně anglického básníka Samuela Taylora Coleridge. Album bylo propagována mamutím turné, které skončilo po neuvěřitelných 190 koncertech.
V roce 1985 nevydala kapela studiové album, pro změnu ale vyšlo živé album Live After Death, které přineslo záznam koncertu právě z obrovského turné k předchozímu albu. O rok později skupina vydala desku Somewhere in Time. V té době však kapela upadla do jistého stereotypu, každý rok vydala nové album, které doprovázelo velké turné, členové byli vyčerpaní, písně si byly velmi podobné.
Z tohoto kruhu se kapela dostala v roce 1988 vydáním alba Seventh Son of a Seventh Son, kde byly použity i klávesy. Album bylo pojato jako koncepční, vzešly z něj čtyři singly: Can I Play with Madness, The Evil That Men Do, The Clairvoyant a Infinite Dreams, všechny se objevily v první desítce hitparády singlů. Samotné album pak napodobilo legendární The Number of the Beast a také dostalo se na první místo žebříčku prodejnosti. Během turné hrála kapela také na festivalu Monsters of Rock na hradě Donnington v Anglii.

90. léta

V roce 1990 kapelu opustil kytarista Adrian Smith a nahradil jej Janick Gers. Bruce Dickinson se vedle skupiny začal věnovat také své kariéře sólisty. I tak ve stejném roce vyšlo ještě album No Prayer for the Dying, které však příliš velkou díru do světa neudělalo. Větší úspěch než samotné album, které se v žebříčku prodejnosti dostalo na druhé místo, zaznamenal singl Bring Your Daughter to the Slaughter, který se vyhoupl na post nejvyšší, kde se udržel tři týdny. Jedná se zatím o jediný singl Iron Maiden, který se na 1. místo dostal. Tuto píseň napsal Bruce Dickinson a objevila se na soundtracku k filmu Noční můra v Elm Street 5. V roce 1992 vyšlo album Fear of the Dark, velmi známou písní z tohoto alba je stejnojmenná skladba, kterou kapela často hraje na svých koncertech. Úspěch zaznamenal singl Be Quick or Be Dead, který se dostal na druhé místo v hitparádě singlů.
V roce 1993 zasáhla do srdce všechny fanoušky Iron Maiden velmi špatná a smutná zpráva, kapelu opustil zpěvák Bruce Dickinson, aby se mohl naplno věnova své sólové kariéře. Jeho hlas ještě zazněl na albech A Real Live One a A Real Dead One, které poté vyšly jako jedno album pod názvem A Real Live Dead One, a na albu Live at Donington, všechna byla vydána v témže roce.
Po odchodu Dickinsona proběhl konkurz na uvolněné místo, který s přehledem vyhrál zpěvák skupiny Wolfsbane, Blaze Bayley. V roce 1994 se stal plnohodnotným členem Iron Maiden. O rok později vyšlo album The X Factor, které však působilo oproti předchozím albům spíš jako propadák. Skalní fanoušci kapely si nemohli zvyknout na nového zpěváka, ne že by byl Bayley špatný, spíš byl jiný něž Dickinson, na kterého byli všichni zvyklí. Bayleyho éru ukončilo album Virtual XI, které zaostalo i za The X Factor. Sice jsou na něm známé písně Futureal a The Clansman. Většina fanoušků si však album nekoupila hlavně kvůli velmi kritizovanému singlu The Angel and the Gambler. V roce 1999 tedy Bayley skupinu opustil a na jeho místo se vrátil Bruce Dickinson, s nímž svůj návrat ohlásil také Adrian Smith.

Nové tisíciletí

Po návratu Bruce Dickinsona nastalo pro Iron Maiden příznivější období. Dokazuje to album Brave New World, které oproti Virtual XI, které se umístilo na 16. místě, se umístilo na místě sedmém. Album samozřejmě doprovodilo turné, v jehož rámci kapela vystoupila na festivalu Rock in Rio v brazilském Rio de Janeiru, záznam z tohoto koncertu vyšel jako živé album Rock in Rio. Na tomto vystoupení skupiny přišlo přes 250 000 fanoušků.
V roce 2003 kapela vydala studiové album Dance of Death. To se dostalo na druhé místo žebříčku prodejnosti. Společně s albem Brave New World bylo vyhlášeno nejlepším metalovým albem roku 2003 (Brave New World roku 2000). Na albu se nachází většinou písně, jejichž délka přesahuje pět minut. Pouze dvě písně jsou kratší, obě dvě vyšly jako singly Wildest Dreams a Rainmaker. V roce 2005 kapela oslavila 30 let své existence znovuvydáním singlu The Number of the Beast a turné, které zahájila v Praze. Součástí turné bylo i několik vystoupení na festivalu Ozzfest v USA. Na něm během vystoupení v San Bernardinu došlo k napadení kapely některými fanoušky, kteří na ni házely nejrůznější předměty. Kvůli tomu kapela zrušila své zbývající koncerty na tomto festivalu. Turně zakončila v září 2005 charitativním vystoupením pro bývalého bubeníka skupiny Clivea Burra, který trpí roztroušenou sklerózou.
30. srpna 2005 kapela vydala živé album Death on the Road, na němž je zachycen záznam koncertu v Dortmundu, který byl součástí turné k albu Dance of Death. Na podzim roku 2006 vyšlo studiové album A Matter of Life and Death.

Kabát

8. září 2008 v 15:51 Kabát
Skupina Kabát byla založena v Teplicích v roce 1983. Zakládajícími členy byly M.Špalek a T.Krulich . Později se ke skupině přidali R.Hurčík a Josef Vojtek. Jako poslední tuto sestavu doplnil O.Váňa. V této sestavě kapela funguje od roku 1990 do dnes.
Z počátku skupina fungovala pouze v Teplicích a okolí, jako lokální rocková kapela. Zlomovým bodem pro další vývoj byl rok 1991, kdy vyšla první řadová deska s názvem " Má jí motorovou" a v zápětí " Živě". Na základě kladného ohlasu, podepsala skupina exklusivní smlouvu s vydavatelstvím Monitor/EMI ČR. První řadovou deskou u tohoto vydavatelství byla deska "Děvky ty to znaj" a následovaly " Colorado, Země plná trpaslíků, Čert na koze jel, Mega Hu ,Go Satane Go, Suma Sumárum ( best of ) a Dole v Dole.
Nejúspěšnějším nosičem do "bestofky" bylo "Colorado", kterého se prodalo bez mála 100.000 kusů. V roce 2002 oslavila skupina Kabát 10 let od vydání prvního alba. K této příležitosti vydala výběrové dvojalbum Suma Sumárum, které vyšlo v listopadu 2001, a již po měsíci prodeje bylo platinové . K dnešnímu dni se prodalo v Čechách a na Slovensku neuvěřitelných 128.000 ks nosičů. V žebříčku prodeje hudebních nosičů ( vyhlašuje IFPI ČR ), bylo album po dobu 100 týdnů v první desítce prodeje, a většinu času to byl nejprodávanější titul v ČR.
Vrcholem výročí bylo koncertní turné "Suma Sumárum 2002" (12 koncertů), které bylo technicky naprosto ojedinělé, a které navštívilo více jak 60.000 návštěvníků.
7.října 2003 vyrazila skupina Kabát na dlouho očekávané "Tour 2003", které bylo předzvěstí vycházejícího alba " DOLE V DOLE". Po třech velmi úspěšných koncertech na Slovensku překročilo turné 12.října hranice České Republiky, kde plynule navázalo 14.října v Olomouci. V tento den zároveň i vyšlo album Dole v Dole, a za tři dny prodeje se stalo trojnásobně platinové, což je unikát.
Toto turné se stalo nejúspěšnějším turné v novodobých dějinách samostatné České Republiky. Turné, které se jelo po zimních stadionech bylo ve všech městech ( vč. Prahy ) dopředu beznadějně vyprodané. Podobným výsledkem se může v Praze pochlubit např. Robbie Williams, který jako jediný interpret dokázal v roce 2003 také dopředu vyprodat pražskou T-Mobile Arénu.
Dnes je skupina Kabát považována odbornou i laickou veřejností za nejlepší skupinou na českém trhu. Pro dokreslení první regulérní turné (po změně managementu v roce 1999) na sedmi koncertech ve velkých městech ČR navštívilo téměř 20 000 lidí. Na turné GSG v roce 2001 zavítalo přes 30 000 návštěvníků a Turné 2003 navštívilo přes 110.000 fanoušků.
Rok 2002 byl pro skupinu velmi úspěšný. Prodej CD nosiče Suma Sumárum byl pětinásobně platinový, a skupina tímto zároveň získala cenu Akademie Populární Hudby za rok 2002 " Anděl" za nejprodávanější album všech kategorií. V anketě "Český slavík" skončila skupina Kabát v roce 2002 na třetím místě v kategorii skupina roku, a zpěvák skupiny J.Vojtek získal Českého slavíka za skokana roku v kategorii "zpěvák roku".
Za rok 2002 uvedla skupina Kabát dva videoklipy (Pohoda a Šaman) do prestižní hitparády TV Nova - ESO. Oba dva získaly "Červené Eso", a videoklip k písni "Pohoda" se stal nejúspěšnějším klipem roku a zároveň získal rekordní počet hlasů za dobu existence této soutěže. Na základě toho byl v lednu 2003 znovu do této soutěže nasazen, a opět získal ocenění Červené Eso ( za šest vítězství v řadě ). Klip k novému albu, který má stejný název "Dole v Dole" získal také "Červené Eso".
Rok 2003 byl ale přesto ještě úspěšnější. Turné 2003 navštívilo přes 110.000 fanoušků. V anketě "Český slavík" skončila skupina Kabát na prvním místě v kategorii skupina roku s celkovým počtem hlasů před 10.000, a náskokem před druhou Lucií o 4.000 hlasujících. Klip "Dole v Dole" se stal nejúspěšnějším klipem roku, a obdržel za to cenu.
Tento klip získal i další ocenění: Nejhranější klip z ČR na slovenském hudebním kanále TV Music Box, a vyhrál i v českém "Ó"čku (kategorie Hard and Heavy ), kde se stal Kabát zároveň kapelou s druhým největším počtem hlasů všech kategorií, za skupinou Linkin Park. Šestého března budou na požádání VAC a České Filmové Akademie předávat J. Vojtek a M. Špalek cenu "Český Lev" za rok 2003 v kategorii - nejlepší zvuk.
Dvacátého března proběhne vyhlášení cen APH (Akademie Populární Hudby), a Kabát má tři nominace: Skupina roku, Album roku (rock) a videoklip roku ( Dole v dole ). Navíc management skupiny ( Pink Panter Agency) je nominován na Promotéra roku.
Na jaro 2004 připravuje skupina Kabát koncertní turné, které bude propagovat nové album Dole v Dole. Přípravy turné dokazují, že to bude největší tuzemská show, a to nejen roku 2004. Řešení designu koncertu je opět nestandartní, a s ohledem na technické vymoženosti snese srovnání s obdobnými show ve světě.
Prodej dosud vydaných alb v ČR (únor 2004)
Živě - 1992 - 31.000 ks
Má jí motorovou - 1992 - 69.000 ks
Děvky ty to znaj - 1993 - 85.000 ks
Colorado - 1994 - 96.000 ks
Země plná trpaslíků - 1997 - 82.000 ks
Čert na koze jel - 1998 - 72.000 ks
Mega Hu - 1999 - 50.000 ks
Go satane go - 2001 - 48.000 ks
Suma Sumárum - 2002 - 128.000 ks
Dole v dole - 2003 - 84.000 ks
Celkem: 745.000 ks nosičů a nosiček
Suma Suma Sumárum (best of video + koncert GSG) - 13.500 ks
Zdroj: EMI Czech Republic

HammerFall

8. září 2008 v 15:50 HammerFall
Po opuštění deathmetalové formace Ceremonial Oath v roce 1993 kytarista Oscar Dronjak založil skupinu Hammerfall, brzy se k němu přidal ještě Jesper Stromblad. Tím byly položeny základy Hammerfall, bylo však nutné najít ještě další členy. Do sestavy získali kytaristu Niklase Sundina, zpěváka Mikaela Stanne (Dark Tranquillity) a baskytaristu Johana Larssona.
Cílem kapely v této době bylo co nejčastěji se scházet ve zkušebně a zlepšovat se za účelem úspěchu v místní hudební soutěži soutěži "Rockslaget". Odehrály se také podstatné personální změny, když na post kytaristy přišel Glenn Ljungström (In Flames) a baskytary se chopil Fredrik Larsson (Crystal Age). I když v té době Hammerfall již měli i vlastní kompozice (z nich se dvě- "Steel Meets Steel" a "HammerFall" později uplatnily), o přízeň se ucházeli s vlastními verzemi skladeb Pretty Mainds či Alice Coopera
Dlouhou dobu se nestalo nic podstatného, až v roce 1996 se skupina probila do semifinále soutěže "Rockslaget", kde vystupovali se skladbami "Steel Meets Steel", "Unchained" a "Breaking The Law" od Judas Priest. Během zmíněného semifinále však odcestoval na turné s jinou formací zpěvák Mikael Stanne a musela se shánět náhrada. Tou se nakonec stal Joacim Cans, který byl následně přijat jako stálý člen Hammerfall. Ačkoli vystoupení skupiny v soutěži nebyla vůbec špatná, do finále se nakonec nedostali. Velkou roli v tom však sehrála nepřejícná porota. Živé vystoupen ale bylo zaznamenáno a záznam dvou skladeb byl zaslán do holandského vydavatelství Vic Records, kde byl přijat mnohem vstřícněji. Kapele byla ihned nabídnuta příležitost k vydání desky.
Členové
Jméno:Magnus Rosén
Narozen:10.června 1963, Göteborg, Švédsko
Nástroj:baskytara
Bio:Na baskytaru jsem začal hrát od roku 1978.Hrál jsem v mnoha kapelách, které hrály různé hudební styly.V 18 jsem byl na své první tour po Švédsku s KUNG SUNE.
Poté jsem se přestěhoval do Los Angeles a stal se členem kapel jako MIDNIGHT, STRATOS, TEN TIMES WORSE a BILLIONAIRES BOYS CLUB (s Jörgem Fischerem, Markem Boalsem a Andersem Johansonsem).
Když jsem se vrátil do Švédska připojil jsem se k Bosse Winbergovi a krátce jsem působil v Keegan.Tou dobou o mě kontaktovali HAMMERFALL.Byl jsem připraven stát se heavy metalovým templářem.
Kromě HAMMERFALL se také věnuji sólové tvorbě.Vydal jsem čtyři alba kde jsem jen já a hraji pouze na baskytaru.S tímto materiálem jsem byl na tour po Brazílii, Japonsku a České republice a samozřejmě ve Švédsku.Rovněž jsem hrál na sólové desce Jorna Landeho.
Jméno:Oscar Dronjak
Narozen:20.ledna 1972, Mölndal, Švédsko
Nástroj:kytara
Bio:Má první hudební zkušenost byla, jako u mnoha švédou, akordeón.O čtyři roky později jsem začal hrát na trombón a ve čtrnácti na kytaru.Krátce potom jsem založil svou první kapelu HIPPIE KILLERS.Přejmenovali jsme se na STRIKER a začali hrát heavy metalové covery.Tehdy jsem také začal psát své první vlastní skladby.Roku 1989 jsem začal hrát v death metalové kapele DESECRATOR, později nazvané CEREMONIAL OATH.Působil jsem v ní jako skladatel, zpěvák a hlavní kytarista.Nahráli jsme album "The Book Of Truth".Před vydáním alba jsem ale z kapely odešel, kvůli hudebním neschodám.
Tehdy začala historie HAMMERFALL.Spolu se svými kamarády jsme začali zkoušet první píseň kterou jsem napsal, když jsem si zlomil ruku při fotbale, "Steel Meets Steel".Když se ruka uzdravila, začal jsem hrát v další death metalové kapele CRYSTAL AGE.Odehráli jsme mini tour po Polsku a měli jsme možnost objevit se na tribute albu pro METALLICA s názvem "Metal Millitia".Brzy jsme měli nahrávací smlouvu s nizozemskou společností VIC RECORDS.V roce 1995 jsme měli hotové koncepční album "Far Beyond Divine Horizons", které ale vyšlo až v roce 1996.Kapela se poté rozpadla.
Naštěstí se mi podařilo udržet HAMMERFALL při životě.V květnu 1996 se k nám přidal Joacim a získali jsme nahrávací smlouvu, opět s VIC RECORDS.V listopadu jsme nahráli "Glory To The Brave" a zbytek je historie.
Jméno:Anders Johansson
Narozen:25.května 1962, Göteborg, Švédsko
Nástroj:bicí
Bio:V osmi letech jsem začal hrát na piano, ale ve 14 přešel na bicí.Šel jsem na elektronické inženýrství (1979-1982) a poté povinnou službu u námořnictva (1982-1983).
V roce 1984 jsem se přestěhoval do USA, abych se připojil k Yngwiemu Malmsteenovi.Po pěti albech a světových tour jsem roku 1989 odešel do studia, abych pracoval jako studiový muzikant a muzikant pro tour.Od té doby jsem učinkoval na mnoha albech a odjezdil mnoho koncertů.Se svým bratrem Jensem jsem nahrál několik alb.
Jsem také zapojen do běhu nahrávací společnosti HEPTAGON RECORDS, která vydává především nová vydání mého otce Jana Johanssona, který byl plodným muzikantem v šedesátých letech a který je ve Švédsku stále pojmem.
Jméno:Joacim Cans
Narozen:únor 1970, Mora, Švédsko
Nástroj:zpěv
Bio:Jako dítě jsem strávil většinu času sportem.po pečlivém uvážení jsem se rozhodl, že se zaměřím na plavání a ve 14 jsem byl členem národního juniorského týmu.Když mě opustil zájem o sport, našel jsem novou zálibu, vášeň pro heavy metalovou muziku.Můj kamarád zpíval v punk rockové kapele a já si řekl, že když on může zpívat, můžu i já.Začal jsem se vychloubat, že jsem nejlepší zpěvák v More až mě kontaktovala jedna kapela abych s nimi zkusil hrát.To byla pravděpodobně má nejhorší životní zkušenost, protože jsem neuměl vůbec zpívat.Dokonce se mnou už potom ani nemluvili.Koupil jsem si kytaru a rozhodl se, že už nikdy nebudu zpívat.
V 16 jsem založil svou první kapelu, ETERNITY.Pokoušeli jsme se hrát speed metal, ale znělo to více jako punk rock.Bylo nemožné najít dobrého zpěváka a tak jsem musel zpívat já.Můj hlas se začal zlepšovat a v roce 1988, když se kapela rozpadla, jsem založil ROUND AND ROUND, kde jsem se konečně zaměřil na zpěv a kytaru pověsil na hřebík.V téhle kapele jsem také poznal Rogera Johanssona, pozdějšího režiséra klipů "Renegade", "Always Will Be" a "Hearts On Fire".Kapela se nakonec rozpadla a já se rozhodl, že už nikdy nebudu zpívat.
Když mi bylo 21 zavolala mi kapela HIGHLANDER, která potřebovala pomoc si jedním vystoupením.Nechtěl jsem příjmout, ale nakonec jsem přijal.Znamenalo to obrat v mém životě.V kapele jsem zůstal asi 5 let.Rozhodl jsem se, že začnu brát hodiny zpěvu.
V roce 1993 jsem vstoupil do známé Musicians Institute v Hollywoodu.Naučil jsem se tam mnoho užitečných věcí.Když bych nevěděl, jak správně používat svůj hlas, nevydržel bych odzpívat celé turné.Tou dobou jsem potkal Stefana Elmgrena.
Když jsem se vrátil do Göteborgu, metalovou scénu jsem nemohl poznat.Každá kapela, shánějící zpěváka, hrála grunge a do toho jsem nechtěl jít.Kamarád mi zavolal a ptal se, jestli s nimi nechci zpívat.Nakonec mě přemluvil.Hráli jsme něco mezi stoner rockem a heavy metalem.V kapele to ale nefungovalo a já odešel.
Krátce poté jsem obdržel další telefonát.Tentokrát se chlapík představil jako Jesper z kapely HAMMERFALL.Také potřebovali pomoci s jedním živým vystoupením.Řekl jsem si, že to bude poslední pokus být zpěvákem a splnit si mé sny, jinak raději půjdu prodávat do místního obchodu s CD.Setkal jsem se s Oscarem, Glennem, Jesperem a Fredrikem a co se od toho dne stalo až do teď předčilo mé nejdivočejší sny.
Jméno:Stefan Elmgren
Nástroj:kytara
Bio:Na kytaru jsem začal hrát, když mi bylo třináct.Asi po třech letech jsem slyšel o škole v USA, nazvané Musicians Institue.Brzy jsem se rozhodl, že právě tomu se chci věnovat a tak jsem v 18 odletěl do Los Angeles.
Byla to asi nejpříjemnější věc v mém životě.Hrál jsem s mnoha ldimi z celého světa a bydlel ve městě nekonečného léta.Bydlel jsem tam v apartmánu se třemi lidmi a jeden z nich byl Joacim.Hráli jsme společně, ale po roce odletěl domů, zatímco já ještě rok zůstal.Když jsem se vrátil, Joacim se zeptal, jestli nechci hrát s ním v kapele HIGHLANDER (nyní LOST HORIZON).Připojil jsem se k nim a měli jsme úspěch asi po dobu šesti měsíců, než jsme se rozpadli.
Pak jsem pracoval porůznu.Inženýr ve studiu, nakládání nákldu do letadel apod.Taky jsem hrál s Joacimem v různých projektech.Roku 1996 mi řekl, že se připojil k heavy metalové kapele HAMMERFALL.Později mi řekli, že by mohli potřebovat hlavního kytaristu a že by mne mohl doporučit.A tak jsem se v roce 1997 připojil ke kapele.
O tři roky později jsem začal přemýšlet o sólovém albu.Začal jsem psát skladby a zeptal se strého kamaráda, jestli by se ke mě přidal a zpíval.Tím kamarádem byl Niclas Johnsson (nyní v JAGGERNAUT), se kterým jsem se potkal v L.A. když tam studoval.Napsali jsme další skladby a zeptali se dalších lidí, které jsme znali z Musicians Institue.V roce 2002 jsme vydali album "We Will Rise".Kapelu jsme nazvali FULL STRIKE a kromě mě a Niclase, zde hrají ještě Chris Goldsmith /baskytara/, Björn Fryklund /bicí/.
O rok později jsem s Joacimem začal pracovat na jeho sólovém albu, které vyšlo v dubnu 2004.Také jsem se rozhodl, že si splním svůj druhý životní sen:stát se pilotem.
Tohle sem taky nekde slohnul,uz ani nevim kde..

Snowbarding

8. září 2008 v 15:41

Historie

Úplné počátky snowboardingu jsou někde na konci šedesátých let, kdy několik nadšených "surfařů" přemýšlelo co dělat v zimě a dostalo nápad vytvořit si surf, se kterým by se dalo jezdit na sněhu. Tak vznikl první snowboard, i když po pravdě řečeno tomu dnešnímu příliš podobn nebyl. Bylo to jakési malé surfové prkno a nemělo ani vázání. Ani materiál použitý k jeho výrobě nebyl příliš vhodný, byl totiž příliš měkký a křehký a prkno při tvrdším dopadu praskalo. Jeho hlavním problémem však bylo to, že neměl ostré boční hrany a tudíž byl téměř neovladatelný. Začátek to však byl dobrý a mezi "surfaři", kteří si nemohly dovolit trávit celou zimu na Floridě se stal docela populární. Někdy v první polovině sedmdesátých let zjistila skupinka stále ještě nespokojených nadšenců, že pokud si připevní k prknu boty pomocí pásků bude ovladatelnější. V dalších letech se domácí kutilové začali učit od výrobců lyží a udělali asi největší skok k dnešní vizáži snowboardů. Výrazně totiž zúžili prkno, dali mu skluznici a hlavně mu přidali kovové hrany, díky nimž byl najednou snowboard daleko ovladatelnější než dříve. Někdy v této době také začínají vznikat první ryze snowboardové firmy jako např. Burton, Ride, Hammer, atd. Snowboarding se stává populárnm a pomalu se rozšiřuje z USA také do Evropy. V 80. letech se zrodil nápad, který rozdělil snowboarding na dvě odlišné skupiny. I přesto, že prkna s hranami přinášela jednodušší ovládání, měla stále relativně malý přenos síly na hranu a to hlavně díky měkkému vázání, ve kterém nebyla noha upnuta příliš pevně. A tak kutilové opět nakoukli k lyžařům a použili jejich pevné vázání a tvrdé boty s přezkami (tzv. přezkáče). Použití tohoto vázání a bot opravdu přineslo další zlepšení ovladatelnosti, ale na úkor volnosti, která je při různých tricích (různá salta, otočky, skoky atd.) velmi potřebná a tak mnoho snowboardistů zůstalo u starého měkkého vázání. Začátkem 80. let dokonce vznila první česká firma (Vasa snowboards-1980) zabývající se výrobou snowboardů. To už ale snowboarding postupně dobíjel svět donedávna zvyklí pouze na lyžaře. Nyní již následují léta devadesátá, která do tohoto sportu přinesla velký převrat. S tím, jak snowboarding rostl na oblibě, firmy věnovaly stále větší úsilí na vytvoření nových a lepších materiálů, jednodušších vázání, pohodlnějších bot a mnoha jiných doplňků. Za zmínku určitě stojí, že snowboarding se letos dostal poprvé i na program zimních Olympijských her a to v zastoupení dvou disciplín Halfpipe (U-rampa) a slalom. V dnešní době již tento sport není výsadou bláznivých "surfařů" ani mladých, ale i mnoho dospělých zjistilo, že není nutné krotit dvě křížící se lyže, ale je docela zábavné klouzat na snowboardu


o Nirvaně

8. září 2008 v 15:40 Nirvana
Kapela Nirvana jako taková byla založena Kurtem Cobainem, Christem Novoselicema Aaronem Buckhardem v roce 1986. Ale před tím ještě hrál Christ a Cobain v kapele známé jako Fecal Matters Prvním bubeníkem skupiny Nirvana Aaron , který tam dlouho nevydržel a v roce 1988, kdy vyšlo demo známé jako Gofather of Grunge ,už s nimi nenahrál. Aarona vystřídal na velmi krátkou dobu Dale Croverem, který pro soukromé problémy odjel do San Franciska a na jeho místo nastoupil Chad Chaninng. Vše se zdálo být už v pořádku, Kurt už i začal psát texty typičtější pro jejich styl - byli víc cyničtější a objevovali se v nich témata lidské degenerace a opovržení ze spotřební společnosti. Na vystoupeních se začalo ukazovat i víc lidí. Roku 1988 na začátku Listopadu vydávají nahrávku-singl s názvem Love Buzz/Big cheese.O rok později se do kapely přichází kytarista Jasnon Everman a spolu vydali první album s názvem Bleach. Rozpočet tohoto alba je přišel na směšných 606,17$. Při březnových klubových vystoupení v Březnu se pomalu začíná vyvíjet grungerová scéna a postupně je i psána grunge kultura. V červnu téhož roku se Nirvana vydala na měsíční turné po státech a potom i v říjnu na 6-ti týdenní turné po Evropě . Po turné odešel z kapely i Jason Everman a přestupuje do kapely Soundgarden, protože tíhl spíš k metalu. Další nečekanou změnou se stal odchod Chada Chaninga uprostřed turné v dubnu roku 1990.
25. září 1990 do kapely nastupuje jeden z nejlepších bubeníků co kdy žili Dave Grohl, který dříve vystupoval v hardcorové kapele Scream. Po dvou minutách na zkoušce pronesl Christ: ,,ten je náš´´, má tak tvrdý úhoz a skvělou dynamiku. Byl velmi precizní a pohotový, mlátil do bubnů tak silně, že každou chvíli museli měnit blánu. V této sestavě Nirvana zůstává až do konce a hned v říjnu vyráží na turné po Anglii. Kurt skládal čím dál tím víc cyničtější dvojsmyslné texty a zabýval se otázkou smyslů a začíná se objevovat i nenávist vůči sebe sama a sklony k sebevraždě. Většina těchto textů se nalézá na druhém albu, které Nirvana vydala pod názvem Nevermind. A nakonec i 10.září vychází i kultovní, ale přesto Kurtem tak nesnášený singl Smells Like Teen Spirit, která se jmenuje jako oblíbený deodorant co používala Kurtovo přítelkyně Courtney Love.
24.září 1991 konečně vyšlo album Nevermind a den po té se konal koncert Live at Paradiso jehož se účastnilo neuvěřitelných 130 000 lidí. Téměř o měsíc je oceněno album Nevermind zlatým diskem. V listopadu se rozjíždí šestitýdenní turné po Evropě a startuje Nirvománie. Asi málokdo tušil co Kurt prožívá za peklo při koncertech jako je i West Coast Tour v prosinci 91. A tímto turné začíná hrát Kurt pro velké publikum to však mělo za následky žaludeční křeče a bronchitidu a další problémy. To Kurt začal řešit heroinem a tím se zbavil jak bolesti tak taky jeho tváře grungerové hvězdy. Vše se úplně potvrdilo 28. prosince v San Diegu na noční show kde agresivně rozmlátil celé pódium a doslova se odplazil.

V červnu 1992 se Kurt nečekaně oženil s Courtney Love z rockové kapely Hole, jelikož spolu čekali dítě, ale pokračovali v turné. A také začali připravovat písničky pro nové album charakterizující jeho závislost. Následovně se ale taky ocitá v depresivních stavech a nemá chuť k životu a celé dny nevylézá z postele. Z jeho stavů bezmocnosti ho vysvobozuje jeho dcerka která se narodila 18.srpna 1992 (Frances Bean). Kvůli článkům v novinách o tom že Kurt bere heroin jim byla brzy odebrána. Po odebrání Frances se jí snažili opět získat přes soudy ale to vedlo k nervovému zhroucení jak Kurtovo tak k zhroucení Courtney.

D.Landa

8. září 2008 v 15:38 Daniel Landa
Datum narození:04.11.1968Místo narození:Praha, Česká republikaZnamení: Štír
Životopis: Daniel Landa, známý český rockový zpěvák se narodil 4.11.1968 v Praze. Po vystudování oboru hudebně dramatického na pražské konzervatoři v roce 1988 se seznámil se svou nynější manželkou Mirjam Miller, se kterou se v roce 1991 oženil a se kterou vychovává dcery Anastázii, Roxanu a Rozálii.
Přestože Daniel Landa vystudoval konzervatoř, hraní se věnuje naprosto minimálně. Jako herec účinkoval pouze ve filmech "Proč", "Černí baroni" a v německém seriálu "Alles ausser Mord". Také účinkoval ve svém muzikálu Krysař, kde hrál hlavní roli. Více než herectví se však Landa věnuje tvorbě scénářů, které až na výjimku (film "Zvláštní schopnosti") zůstávají nezfilmovány.
Landova hudební dráha začíná v roce 1987, od kdy působí v kapele Orlík. S Orlíkem však nahrál pouhé 2 desky ("Oi!" a "Demise") a záhy po revoluci se roku 1992 kapela rozpadá, hlavně kvůli všeobecné kritice textů písní. To však kupodivu Landu neodradilo, ba spíš naopak. V témže roce se vydává na sólovou dráhu svým albem "Valčík", následuje "Chcíply dobrý víly" (1994), "Pozdrav z fronty" (1997), "Smrtihlav" (1998), "Konec" (1999), "Best of Landa" (2000), "9mm argumentů" (2002) "Krysař" (2002) a "Vltava Tour" (2003). Za svou hudební tvorbu obdržel již dvanáct zlatých a pět platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let".
Mimo zpěvu, který považuje za svou velkou zálibu se poměrně úspěšně věnuje autokrosu, truckům a rallye, u které jediné vydržel až dodnes.
zdroj: osobnosti.cz

Komentáře

[1]?, 22.7.2006 21:58

Měla bys sem dávat něco oficiálnějšího...
Daniel Landa se narodil 4.11.1968 v Praze. V roce 1990 se oženil s Mirjam Müller, která je původem z Německa. Spolu vychovávají dcery Anastázii (1998) a dvojčátka Roxanu a Rozálii (2003). V roce 1988 absolvoval na pražské konzervatoři obor hudebně-dramatický, avšak herectví se věnoval pouze příležitostně.
Jako herec účinkoval v českých filmech - Proč, Černí baroni,... a v německém seriálu "Alles ausser Mord" pro televizní stanici PRO7.
Nejpodstatnější částí Landovy osobnosti je jeho hudební tvorba. Kromě toho, že je Daniel Landa známým zpěvákem, tak si sám skládá hudbu, libreta a píše texty.
dan
Již v roce 1987 spolu s kamarádem Davidem Matáskem zakládá kapelu Orlík, kdy název převzali ze stejnojmenné vinárny Orlík. Kapela Orlík koncertovala především v dobách totality a sváděla boj s cenzurou komunistického režimu.
Hned po prvním oficiálním albu v roce 1990 a koncertě - se ocitl Orlík pod kritikou novinářů. A tak začala v mnoha případech zcela nesmyslná a nepodložená kritika z nejrůznějších stran. Mnoho fanoušků Orlíku nepochopilo obsah písní a tak nastartovali neodvratný konec kapely.
Druhé album pojmenoval Daniel "Orlík - Demise!" A to byl definitivní konec kapely Orlík.
Především pro Daniela Landu to byl začátek něčeho nového...
V roce 1992 se vydal na sólovou dráhu začínající deskou Valčík (1992) a pokračující rozsáhlou diskografií (1994) - Chcíply dobrý víly, (1997) - Pozdrav z fronty, (1998) - Smrtihlav, (1999) - Konec, (2000) - Best of LANDA, (2002) - 9mm argumentů. Dohromady obdržel dvanáct zlatých a pět platinových desek, v roce 2000 byl vyhlášen firmou EMI "nejúspěšnějším českým autorem za posledních deset let".
V roce 1996 napsal společně s manželkou Mirjam Müller-Landa scénář a hudbu k dirty muzikálu Krysař, který se hrál také v Německu, Rakousku a Slovensku. V roce 2002 se Krysař vrátil v obnovené premiéře označován jako "kultovní", ale již bez Dana Landy v roli Krysaře. Byl znovu nastudován, a to jak z hlediska režie a obsazení, tak kostýmů a scény. Přibyly nové postavy. Muzikál se hrál pouze ve 100 exkluzivních představeních v průběhu roku 2002 (premiéra nového nastudování byla 6.3.2002 a hrála se v divadle Kalich).
Daniel píše kromě písní také scénáře k filmům. Řada jich již je napsána, ale většinou zůstávají nenaplněné a pouze v Danově šuplíku. Výjimkou je scénář "Zvláštní schopnosti", který byl zfilmován.
Další napsané scénáře: Rapsodie vlků, Modrý kříž, Natural born kinder (děti), Poslední čaroděj, Klíč Králů, aktuálně Cesta je Prach, Tajemství.
Daniel také napsal scénickou hudbu k několika filmům (např. Udělení milosti se zamítá (2002) a Gambit (2001), za které obdržel v jednotlivé roky cenu "Zlaté ovladače" v kategorii "televizní film - hudba") a divadelním představením např. k televizní inscenaci "Ex offo", kde V.Preiss ztvárnil roli Dr.Resslera-obhájce protektorátního státního sekretáře K.H.Franka.
Další samostatnou částí je napsání scénáře, hudby, textů, aranží ke Krysařovi a nyní připravované "gangsterské rockové operetě "Zabte sršně".
Daniel Landa se ve svém životě, ale nezaměřuje jen na svou sólovou tvorbu, ale také se věnuje svým dalším zálibám (zpěv totiž považuje za svoji zálibu).
Od roku 1996 úspěšně jezdil autokros, a to na profesionální úrovni - 6.místo v Evropě. V roce 1998 ve spolupráci s týmem ProCa-PTE-Holoubek, se Dana dostal k testování trucků. Z testování se brzy vyvinula týmová dvojice (Koloc, Landa). V roce 1998 skončil šestý na ME v autokrosu a v roce 1999 byl vyhlášen mezi trucky nováčkem sezóny, v roce 2000 byl pátý v ME v truck racingu. V roce 2001 Dan opouští dráhu pilota trucků a usedá do vozu v soutěži rallye. V současné době jezdí rallye v kategorii N4.
V roce 2003 přepracoval Mozartovo Requiem do nové podoby "Rockquiem" (premiéra byla 3.8. 2003 v Obecním domě v Praze). Část výtěžku z tohoto projektu byla věnována Nadaci Malina, která byla založena v roce 2003 Danielem Landou a Romanem Krestou za účelem prevence v oblasti bezpečnosti silničního provozu. Jejím cílem je předcházet krizovým situacím na našich silnicí.
11.6.2004 v Basilice Minor sv. Petra a Pavla na Vyšehradě se uskutečnil mimořádný neveřejný koncert/setkání s oficiálním názvem VEČER PÍSNÍ KARLA KRYLA PRO ČESKÝ NÁROD. V roce 2004 vychází CD Neofolk a CD/DVD Večer s písní Karla Kryla pro český národ.
31.března 2005 se v divadle Kalich uskutečnila premiéra autorského muzikálového drama Tajemství. V Listopadu 2005 koncertuje Daniel Landa v Ostravě a v Praze na BOUŘI 2005 a vychází CD Tajemství.

o skupině

8. září 2008 v 15:37 Green day
Jedna z předních new punkových kapel 90. let (založená v amer. Bostonu). Původní název byl Sweet Children (od r. 1987). Název Green Day používají od r. 1989. Armstrong i Pritchard jsou ročník 1972. Po 1. albu přišel nový bubeník - T. Cool. Světový megaúspěchu získávají albem "Dookie" (1994), obsahujícím hit Basket Case. Tohoto alba se prodalo přes 10 miliónů nosičů.

Trojice punkrockerů Green Day je po dvouleté přestávce zpět v plné zbroji s novým albem "American Idiot". Již sedmé album pro Warner Bros. obsahuje 13 nových skladeb, přičemž skladby "Jesus Of Suburbia" a "Homecoming" mají též 5 podskladeb.

Díky úspěch předchozího alba "Dookie" Green Day rozpoutali punkrockovou mánii, která byla tenkrát předzvěstí nu-metalovych kapel typu Linkin Park, The Offspring atd., se brzké kritiky na nové album shodují, že American Idiot by mělo být doposud nejambicióznějším albem kapely. Bude-li tomu tak, ukáže čas. Prvním singlem z alba je antibushovská skladba "American Idiot", na kterou je natočen i patřičně antiamerický videoklip.

Kdo jsme?

8. září 2008 v 15:34
Antifašistická akce (AFA) se zabývá propagačními, informačními a praktickými formami boje se všemi autoritářskými ideologiemi a skupinami usilujícími o jakékoli formy útlaku, v první řadě s neonacismem a ultrapravicí.
AFA je otevřená každému, kdo se chce aktivně podílet na boji proti fašismu, nacismu a bolševismu ve všech jeho podobách a to i v době, kdy je antifašimus často posuzován jako extremismus. Stejně tak nás nenechává klidným současný systém přinášející čím dál větší kontrolu nad životy lidí, drancování přírody a prohlubování sociální a ekonomické nerovnosti na celém světě.
AFA sdružuje radikální antifašisty a antifašistky, kteří vytvářejí po celém území České republiky lokální autonomní skupiny, kde přednostně vyvíjejí svou činnost. Zároveň se dobrovolně sdružují do nadregionálních struktur, dle místa působnosti nebo oboru činnosti. Vnitřní struktura autonomních skupin je založená na přirozené rovnosti všech jejích členů, bez umělých autorit a vůdců.
AFA nespolupracuje se státními orgány, politickými stranami ani represivními složkami. Spolupráce probíhá pouze se skupinami a jednotlivci, jejichž působení není v rozporu s našimi principy a cíli.
AFA usiluje o spojení všech lidí, kteří souhlasí s tím, že křivda na jednom je křivda na všech. Ve svém fungování vycházíme z přesvědčení, že obrana našich práv je záležitostí nás samých.
Jsou-li antifašistické principy i tvými principy, pak se přidej k nám!

Christoph Doom Schneider

8. září 2008 v 15:12 Rammstein
Jméno: Christoph Doom Schneider
Datum narození 11. května 1966
Místo narození: Berlín, Německo
Výška: 1,87 m
Přibližná váha: 84 kg
Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů Hnědá
Rozlišovací znaky: žádné
Místo ve skupině: Bubny
Obvyklé místo na pódiu: Nahoře veprostřed
Předešlá skupina: Die Firma a Feeling B (druhé bicí)
Vyrůstal se svými 5 sestrami, bratrem a svou matkou. Byl druhý nejstarší. Je rozvedený a je silný kuřák. Rád si kupuje drahé věci od návrhářů. Pracoval jako telefonní technik. První bicí soupravu dostal od svého bratra na 14. narozeniny, byly vyrobeny z nádob na odpadky. Hrál házenou. Naučil se velice dobře anglicky z televize a rádia. Nemá rád výšky. Má rád tvrdou muziku.
Dřív hrál ve skupině Die Firma. Je rozvedený, ale znovu se oženil. Má dceru. Pije, příležitostně kouří. Na koncertech při hře na bubny křičí. Sloužil v armádě. První bubny mu sestavil jeho bratr z plechovek
Narodil se 6.května roku 1966. Jeho otec byl hudebník. Schneider je nejstarší ze šesti sourozenců. Má jednoho bratra a pět sester. Jedna z jeho sester, Constance, navrhovala kostými pro Rammstein. V roce 1980, když mu bylo 14let, vyrobil mu jeho bratr bubny z hliníkových plechovek. V 16 vyšel školu a začal pracovat jako telekomunikační asistent. "Nakonec, když jsem dlouho dobu šetřil, jsem měl dost peněz na to, abych si koupil vlastní bicí soupravu. Nebyl sice nejlepší, když to srovnán s tím, co mám teď, ale v té době mi to vůbec nevadilo. Nebyly to zrovna kvalitní bubny, takže byly každou chvíli rozbité. Ale naštěstí jsem měl kámoše, co byl svářeč, takže mi je vždycky nějak opravil.", říká Doom. V roce 1984, v 18 letech, musel jít na vojnu. Doom je jediným z kapely, kdo byl na vojně.
V roce 1985-86 dal výpověď v práci a podal přihlášku na univerzitu, kde chtěl studovat hudbu. Nikdy ho ale nepřijali, i když to zkoušel dvakrát. Jeho otec nikdy nebyl moc nadšený z toho, že Doom hraje na bubny, chtěl, aby se radši naučil hrát na trubku. Jeden čas, se zkoušel uchytit v různých kapelách, ve 24 byl ve skupině Die Firma. V roce 1994 se s Tillem, Richardem a Olim zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou také vyhráli. Díky tomu se jim dostalo možnosti natočit profesionální demo. Později se k nim přidala dvojka Paul a Flake
Má radši když ho lidé oslovují Doome nebo Schneidere. Hrál ve skupinách Keine Ahnung, Frechheit, Die Firma, Feeling B. Nejradši poslouchá heavy metal. V soukromí je spíše tichý a ostýchavý člověk. Je jednou rozvedený, ale v roce 2005 se znovu oženil s Ruskou. Stejně jako Richard se rád dobře oblíká. Jednou prohlásil, že velký vliv na něho měl Phil Rudd z kapely AC/DC. " Na bubny hraje vážně skvěle, od začátku byl mým vzorem. Ale to je už dlouho. Například 'Neue Deutsche Welle' a 'New Wave', to jsou podobný kapely jako Ministry. Hodně mě taky ovlivnilo "tvrdý" techno nebo různý "temný" skupiny. Jsem velký fanoušek Pantery, líbí se mi jejich album 'Vulgar Display of Power'. Zní to jako zvuk mýho auta!(smích). Vinnie Paulovi se to na tomhle albu sakra povedlo. Nebo třeba Chad Smith z Red Hot Chilly Peppers je taky skvělej bubeník. Taky mám rád John Otta z Limp Bizkit, se kterým jsem se spřátelil na turné v roce 1998 ve Spojených Státech."
O společném turné s kapelou KISS řekl: "Tohle byla ta nejdůležitější věc v mé kariéře! Vzali nás na jejich turné po Jižní Americe, byli jsme v Brazílii, v Argentině, taky v Mexiku. Bylo tu fantastický. Být tak blízko skupině jako je KISS. Pro mě jsou to hvězdy rocku. Máme s nimi společnou fotku. Mohli jsme dělat naše ohnivý show a oni neměli nic proti. Oni jsou prostě über!"
Pro Rammstein Europe: (c) Bartolomila 2006
Christopher Schneider

Oliver Riedel

8. září 2008 v 15:11 Rammstein
Jméno: Oliver Riedel
Datum narození 11. dubna 1971
Místo narození: Schwerin, Německo
Výška: 2,00 m
Přibližná váha: 84 kg
Barva očí: Černá
Přírodní barva vlasů Kaštanová
Rozlišovací znaky: Propíchnuté uši
Místo ve skupině: Baskytara
Obvyklé místo na pódiu: Dole nalevo
Předešlá skupina: The Inchtabokatables
Oliver Riedel hraje na basovou kytaru už přes 20 let. Jednou pracoval jako štukatér. Hrál taky v jedné houslové kapele. Zdá se být velice plachý a tichý. Je nejmladším členem skupiny Rammstein. Jezdil na surfu a má skateboard. Je proti trestu smrti. Má rád fotografování a sporty.
Dříve hrál ve skupině 'The Inchtabokatables'. Nemá žádné sourozence a jeho otec už zemřel. Rád jezdí na skateboardu, taky surfuje. Zajímá se o elektroniku, věnuje se fotografování. Na basovku hraje přes 25 let. Mluví plynule anglicky. Říká se o něm, že je spíše tichý a plachý člověk.
Oliver se na rodil 11.dubna roku 1971 ve Schwerinu jako jediné dítě v rodině Riedelových. Na škole nebyl moc dobrým žákem. Jako dítě byl velmi ostýchavý a i teď je spíše tichý. Po skončení školy pracoval jako zedník. Jinak se toho o jeho dětství moc neví.
V roce 1990, ve svých 19, se Oli dostal do kapely The Inchtabokatables. V roce 1994 se Oli spolu s Tillem, Richardem a Doomem zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou pak taky vyhráli. Cena za vítězství byla možnost nahrát profesionální demo nahrávku. Později se k nim přidal Flake s Paulem. Společně pak v záři 1995 vydali své první album Herzeleid.
V dubnu 2001 kapela vydala album Mutter. Po jeho vydání se objevily spekulace o rozpadu kapely a o neshodách mezi jednotlivými členy. Sám Oli k tomu řekl:
"Nikdy jsme to nechtěli, ale po album Mutter jsme měli těžký období, protože právě Mutter je jedno z našich nejsložitějších alb, v té době na nás byl vyvíjen velký nátlak. Byli tu rozpory mezi členy skupiny, každý měl jiný názor ohledně budoucnosti. Proto jsme si dali rok pauzu a pak jsme se rozhodli zůstat spolu a jít dál."
V roce 2002 přebral Oli po Flakeovi místo v nafukovacím člunu, se kterým jezdí po pódiu( ale taky nebyl moc šikovnej a jednou z něho vypadl. Video Oliho pádu se dá najít na webu youtube.com). Proč se ti dva vyměnili, se neví.
Má dvě děti, jedno z nich je dcera jménem Emma, ale s její matkou se rozvedl. Má rád fotografování a sporty, hlavně skateboarding a surfing. Jednou prohlásil, že z jejich skupiny toho ví nejvíc o počítačích právě on.
Během jednoho rozhovoru Oli o své rodině a vzatahu s rodiči řekl: Moderátor: "Rozuměl jsi si s rodiči?" Oli: "Mezi námi nebyly žádné větši neshody. Moji rodiče byli mladí a to bylo fajn. Protože věkový rozdíl mezi nám nebyl velký a tak jsme si navzájem rozuměli. Můj táta i mám měli rádi stejnou hudbu jako já. Byli jsme spíše přátelé než rodina." Moderátor: "Ale určitě jsi se občas pral se svými sourozenci, ne?" Oli: "Ne, protože jsem žádný neměl. Ale vždycky jsem je chtěl a určitě bych se s nimi občas pral."
Pro Rammstein Europe: (c) Bartolomila 2006
Oliver Riedel

Christian Lorenz

8. září 2008 v 15:10 Rammstein
Jméno: Christian Lorenz
Datum narození 16. listopadu 1966
Místo narození: Berlín, Německo
Výška: 1,93 m
Přibližná váha: 73 kg
Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů Hnědá
Rozlišovací znaky: žádné
Místo ve skupině: Klávesy
Obvyklé místo na pódiu: Dole napravo
Předešlá skupina: Feeling B
Dřív hrál ve skupině Feeling B na klávesy. Je rozvedený, ale má dceru Annie. V soukromí je spíše tichý a klidnější, ale na koncertech je většinou nepřehlédnutelný. Rád dává rozhovory v němčině. První se ke skupině Rammstein nechtěl přidat, připadala mu příliš divná. V mládí se chtěl stát doktorem.
O jeho soukromí se toho moc neví. Údajně má o tři roky staršího bratra. Objevili se i spekulace o tom, že byl adoptován. Žije v bývalé části Berlína na Prenzlauer Berg (dnes je to část čtvrti Pankow), kde vyrůstal.
Lorenz se učí hrát na klávesy už od svých 15ti let, kdy dostal na narozeniny své první piano. Flake hraje bezesporu na klávesy velmi dobře, on sám si to ale nemyslí. Hru na piáno si prý vybral jednoduše proto, že jeho kamarád z dětství hrál taky na piáno.
V 16 se vyučil strojařem (zřejmě to bral jako přechodné zaměstnání). Od roku 1983, od svých sedmnácti, hrál ve skupině Feeling B, spolu s Paulem Landersem a Aljoschou Rompe.V téhle skupině hrál Flake asi deset let.
Feeling B začínala na undergroundové punkové scéně. Časem popularita Feeling B vzrostla a ke konci NDR to byla jedna z velmi uznávaných východních německých kapel, navzdory jejich undergroundovému charakteru.
Flake žil jednu dobu v bytě společně s Paulem Landersem. Když tihle dva zrovna nehráli někde se skupinou, tak prodávali na černém trhu bundy vyrobené z nastříhaných prostěradel. Dvě bundy znamenaly tolik peněz, kolik si vydělal průměrný dělník. 'Byly to opravdu snadně vydělané peníze, žádná práce a bez problémů,'říká Paul, 'Problém to byl, až když vás chytli..'
Skupina Feeling B se rozpadla někdy uprostřed roku 1990. O skupině vyšla i samostatná knížka Mix mir einen Drink.
Flake je známý především díky jeho účasti na velmi originální pódiové prezentaci songu Bück dich, kde spolu s Tillem Lindemannem simulovali anální sex. Zážitek z celého vystoupení ještě umocnil umělohmotný stříkající penis. Ve Worcesteru v Massachusetts je za to zatkla policie a byli obvinění z obscéního chování na veřejnosti. Výpověď seržanta z Policejního oddělení ve Worcesteru, Thomase Radula, uvádí, že Till Lindemann napodoboval sex s Flakem živě na pódiu a používal přitom falický předmět, který stříkal vodu na dav fanoušků.
Ale Bück dich není jediný známý Lorenzův počin na pódiu. Až do roku 2002 Flake při skladbě Seemann jezdil po obecenstvu v gumovém nafukovacím člunu. Během koncertu v St. Petersburg v roce 2001 diváci Flakeho ze člunu vyhodili a ztrhli z něho všechno jeho oblečení. V roce 2002 přebral Flakeho čestné místo Olli. Proč se vyměnili, se neví.
Na Reise Reise Tour při skladbě Mein Teil zas Till Lindemann vaří Flakeho ve velkém kotli pomocí plamenometu.
Při skladbě Weißes Fleisch Flake pro změnu předvádí šílený tanec. Údajně to vzniklo tak, že Flake se na pódiu nudil a tak tam začal prostě tančit. Ostatním se to líbilo a tak to teď musí dělat, ať už chce nebo ne. Na videoklipu Keine Lust zas popojíždí na elektrickém invalidním křesle. Působivá byla i jeho role baletky ve videoklipu Mein Teil.
V roce 2005 během koncertu v Gothenburgu ve Švédsku si Till poranil koleno během songu Amerika, když se srazil s Flakem, který během téhle písničky jezdil na dvoukolovém vozítku Segway. Kvůli této nehodě pak byly zrušeny koncerty v Asii.
Flake je jednou rozvedený, celkem má tři děti. Jedno z nich je dcera jménem Annie. Jeho současný rodinný stav je neznámý.O jeho životě mimo kapelu se toho moc neví, Flake si svoje soukromí dobře chrání.
Jeho přírodní barva vlasů je hnědá, ale vidět jsme ho mohli i s blond hřívou nebo červeným sestřihem. Oči má modré.
Flake je ateista a je proti církvi. 'Nesouhlasím s přísným náboženstvím. Myslím, že fanatismus a sekty jsou nebezpečné.'
Flake nemá rád Ameriku. Nazývá ji 'zvráceným národem bez kultury'. Má rád internet (ale dlouho ho nemohl mít doma), taky má rád Polsko a Polské jídlo. A nesnáší americké Fast Foody McDonalds.
Rád poslouchá Einstürzende Neubauten, Die ärzte, Element of Crime, Coldplay, Placebo, Johnny Cash, PJ Harvey, System of a Down, Ministry, Prodigy a jednou prohlásil, že by chtěl být šestým členem Rolling Stones.
Flake rád maluje (některé jeho obrazy jsou na webu rammimages.com ) a má rád klasická auta. On sám má Mercedes.
Často psával příspěvky do fóra Fanarea, který byl na stránkách oficiálního fanklubu, ten byl ale v záři 2004 zrušen.
Už od mládí má přezdívku Flake (v němčině se to vyslovuje 'Flock'-uh'). Proč zrovna Flake, to není úplně jasné, někde je uvedené, že to je jméno jedné kreslené postavičky. Lidé mu tak prostě začali říkat a už mu to zůstalo. Taky se mu říká Doktor, tahle přezdívka vznikla kvůli tomu, že chtěl být kdysi chirurgem.
Pro Rammstein Europe: (c) Bartolomila 2006
Christian Flake Lorenz

Paul Landers

8. září 2008 v 15:09 | consus |  Rammstein
Jméno: Paul Landers
Datum narození 9. prosince 1964
Místo narození: Berlín, Německo
Výška: 1,71 m
Přibližná váha: 79 kg
Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů Hnědá
Rozlišovací znaky: Propíchnuté uši, kouří
Místo ve skupině: Kytara (rytmická)
Obvyklé místo na pódiu:Vepředu vlevo
Předešlá skupina: Die Firma a Feeling B
Narodil se předčasně v 7 měsíci a vyrůstal jako jedináček s matkou a otcem. Měl problémy se svým nevlastním otcem a proto se v 16-ti letech odstěhoval. Narodil se pod jiným jménem, ale nechal si ho legálně změnit na počest svého otce. Žil s Flakem v Berlíně. Když byl malý chodil na hodiny houslí, klavíru a kytary. Poslouchá METALLICU, PANTERA a SEX PISTOLS. Má rád kořeněná jídla
Hrál ve skupině Feeling B a Died Firma. Je jednou rozvedený, ale měl by mít přítelkyni. Má dvě děti- syna jménem Emil a dceru. Mluví plynule rusky, ale neumí rusky psát a číst. Pochází odněkud z východní Evropy (pravděpodobně z Běloruska). Kromě kytary hraje i na piáno a housle. Písmeno H. v jeho jméně znamená Henry.
Paul, druhý nejstarší člen skupiny Rammstein, se narodil předčasně v sedmém měsíci těhotenství 9.prosince 1964 v městě Brest-Litovisk v Bělorusku.V dětství žil jeden čas v Moskvě. Jeho otec učil jazyky a matka učila na zvláštní škole. Říká se, že Paul si s otcem moc dobře nerozuměl a proto v mládí odešel z domu. V roce 1983, kdy mu bylo 19, založil v Berlíně spolu s Aljoschou Rompe a Christianem Lorenzem, se kterým žil jednu dobu společně v bytě, skupinu Feeling B. Byla to jedna z prvních punkových skupiny ve východním Německu. Jejich popularita postupem času vzrostla a na jejich koncerty chodilo čím dál tím víc lidí. V roce 1984, ve svých dvaceti, si vzal za manželku Nikki Landers. Nechal si její příjmení a začal používat své prostřední jméno. Mají syna Emila, ale jeho datum narození není známé ( pravděpodobně to bylo někdy v roce 1985). V roce 1994 se Oli s Tillem, Richardem a Doomem zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou pak taky vyhráli. Cena za vítězství byla možnost nahrát profesionální demo nahrávku. Později se k nim přidal Paul s Christianem a v roce 1995 v září vydali své první společné album. V roce 2002 kapela vyrazila na turné k albu Mutter, Paul ale na dvou koncertech chyběl, z jakého důvodu se Paul vystoupení nezúčastnil, se neví. Když v červenci 2002 turné skončilo, objevily se spekulace o rozpadu skupiny. Nakonec se ale rozhodli pokračovat.
Mluví plynule Rusky. Jeho bývalá zaměstnání jsou topič a mechanik telekomunikací. Údajně dělal jako dítě gymnastiku, ale není to moc pravděpodobné. Je jednou rozvedený, má dvě děti, syna a dceru, která se narodila v roce 2000 (2001). V současné době žije s přítelkyní. Jeho oblíbené kapely jsou Pantera, Metallica, a The Sex Pistols. O Paulovi se říká, že je nejupovídanějším členem skupiny Rammstein. Jednou řekl, že kdyby měl být nějakým zvířetem, chtěl by být asi psem, nějakou pouliční uštěkanou směskou.
Pro Rammstein Europe: (c) Bartolomila 2006
Paul Landers

Richard Krupse

8. září 2008 v 15:02 | consus |  Rammstein
Jméno: Richard Zven Kruspe Bernstein
Datum narození 24. června 1967
Místo narození: Wittenberg, Německo
Výška: 1,76 m
Přibližná váha: 88 kg
Barva očí: Modrá
Přírodní barva vlasů Hnědá
Rozlišovací znaky: Propíchnuté uši, kouří
Místo ve skupině: Kytarista
Obvyklé místo na pódiu: Vepředu vpravo
Předešlá skupina: Orgasm Death Gimmicks (Kytarista, zpěvák)
Když byl mladý, jeho rodiče se rozvedli, žil s matkou a nevlastním otcem. Pracoval jako prodavač a u pokladny ve výkupu láhví. Je rozvedený a podruhé se oženil s herečkou Caren Bernstein. Potkali se New Yorku. Má dceru, kterou můžete vidět při skladbě Tier na Live aus Berlin. Jmenuje se Khira Li Lindemann, ale není Tillova dcera. Bydlí ve stejném domě v Berlíně jako manager Rammsteinu, Emu. Mezi jeho oblíbené skupiny patří: KISS, AC/DC, BLACK SABBATH. Umí dobře Anglicky.
Je hlavním kytaristou skupiny a taky jejím spoluzakladatel.Mluví plynule anglicky. Dřív hrál v kapele Orgasm Death Gimmick. Je jednou rozvedený, ale 29.říjnu 1999 se znovu oženil a to s herečkou Caren Bernstein. Má jednu dceru Khira Li Lindemann, která je mylně považována za Tillovi dceru. Sven je jeho druhé křesťanské jméno. Napsal text k písničce Engel. V mládí dělal wrestling.
Narodil se ve Wittenburgu v Německu. Má dvě starší sestry a jednoho staršího bratra. Když byl starší, přestěhovali se do městečka Weisen. Měl těžké dětství, rodiče se rozvedli a jeho matka se pak znovu provdala. Jenže se svým nevlastním otcem moc dobře nevycházel.
Když mu bylo 12let, byl blázen do skupiny Kiss a v pokojíku měl vylepený jejich plakát. Jeho
nevlastní otec mu tenhle plakat roztrhal, ale Richard ho zase slepil dohromady a pověsil zpět.
Pro Richarda Kiss představovali symbol kapitalismu. "Byli tak slavní, každé dítě je znalo. Ve škole psali do svých sešitů a učebnic nápis KISS, kdyby tohle zjistili učitelé, mohli vás klidně vyhodit ze školy."
V 16 jel Richard se svými přáteli do Československa, kde si koupil kytaru. První je chtěl prodat, myslel jsi, že by na tom mohl něco vydělat. Jenže pak ho jednou nějaká dívka požádala, aby na ni zahrál. Odpověděl, že to neumí, ale ona na tom trvala, tak na ni Richard prostě začal brnkat. "Čím dýl jsem hrál," říká Richard," tím víc byla nadšená. Najednou jsem pochopil, že holkám se líbí kluci, co hrají kytaru." Kvůli tomuhle zážitku se Richard začal učit hrát na kytaru, od té doby na ni hrál každý den po celé dva roky. V 19 letech, znuděný hudbou v jeho městě, se přestěhoval na Lychener Straße do východní části Berlína, celý den se pak věnoval skládání hudby a hraní na kytaru. Dva roky pak žil sám v bytě s kytarou a soupravou bicích a věnoval hudbě. V téhle části Berlína nikoho neznal a jak sám říká, nebyly to zrovna šťastné chvíle, ale aspoň mohl tenhle čas využít k hraní a věnování se hudbě.
10.října 1989, před pádem Berlínské zdi, se úplně náhodou ocitl uprostřed politické demonstrace (když vyšel z podzemky, dostal se rovnou do davu demonstrujících). Dostal ránu do hlavy a byl zatčen, ve vězení byl šest dní. Po tomto zážitku se rozhodl opustit Východní německo. Utekl přes Československo do Západního Německa, ale po pádu Berlínské zdi se zase vrátil domů na východ. V roce 1992 nebo 1993 se mu narodila dcera Khira Li Lindemann, její matka je bývalá Tillova manželka. Khiru jsme mohli vidět na Live aus Berlin při skladbě Tier a taky nazpívala spolu s Tillem píseň Spieluhr.
V tom samém roce Richard poprvé navštívil Spojení státy spolu s Tillem a Oliverem. Uvědomil si, že nechce dělat Americkou muziku a začal se soustředit na Německou hudbu. V roce 1994 se Richard, Till, Doom a Oli zúčastnili soutěže Berlin Senate Metro, kterou pak taky vyhráli. Cena za vítězství byla možnost nahrát profesionální demo nahrávku. Později se k nim přidal Flake s Paulem.
V roce 1999 si vzal herečku Caren Bernstein. Obřad byl židovský a Richard pro tuto příležitost složil i hudbu. Po svatbě si vzal Richard příjmení své manželky.
Roku 2001 se přestěhoval do New Yorku.
Mluví výbornou angličtinou s tvrdým americkým přízvukem. Vždycky je perfektně oblečen a většinou mívá upravené černě nalakované nehty. Když se ho v jednom rozhovoru ptali na jeho víru v Boha, odpověděl: , " Ne. Věřím v životní spravedlnost, všechno, co děláte, se vám jednou vrátí zpět.To je pro mě spravedlnost, to je to, v co věřím." Jinak prý každý den praktikuje pět Tibetských omlazovacích obřadů. Rád poslouchá Kiss, Black Sabath, AC/DC, Big Black, Red Hot Chilly Peppers, Suicidal Tendencies a Panteru. Dříve pracoval jako prodavač a chodil uklízet do jednoho bytu k jedné starší paní . Na turné v roce 2001 ztratil během vystoupení prstýnek
V současné době se Richard věnuje vlastnímu projektu Emigrate. Prohlásil, že roku 2005 chce vydat album(nestíhá, chlapec).
Pro Rammstein Europe: (c) Bartolomila 2006
Richard Kruspe